Menu
Your Cart

BAKLİYAT

Marka: Damla
Fasulyenin bir çeşidi olan Barbunya, iri taneli, oval, rengi bej zemine alacalı, lekeli veya benekli özelliğindedir. Ülkemizde Kahramanmaraş ve Niğde yöresinde yetişmektedir. Çin, Kanada ve Kırgızistan dünyada belli başlı barbunya üreticileridir. Barbunya, fasulyenin bir çeşidi olduğundan dolayı ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Baklagiller familyasının en lezzetli örneklerinden biri olan börülce, “karnıkara” ismiyle de anılır. Zeytinyağlı yemeklerde kullanıldığı gibi salatalarda da tercih edilir. Sodyum, fosfor, protein, niasin ve B vitaminleri açısından zengindir. Şişkinliğin ve ödemin atılmasına yardımcı olur. Bol miktar..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Yaklaşık 80 çeşidi bulunan Fasulye, bütün baklagiller içinde en çok tüketilen çeşittir. Ülkemizde Konya, Ereğli, Aksaray ve Erzincan yöresinde yetişmektedir. Kırmızı etin karşıladığı proteinin tamamını karşılayan Kuru Fasulye, kalp sağlığını koruyarak kalp krizi riskini azaltır. Kemik yapısının ve s..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Daha çok ılıman bölgelerde yetişir ve soğuğa dayanıklı değildir. Genellikle Çanakkale ve Balıkesir yöresinde yetiştirilir. Besin değeri ve kalori miktarı oldukça yüksek olan nohut, bol miktarda nişasta ve azot içermesinin yanında, bitkisel protein ve B vitaminleri ile demir, kalsiyum, fosfat ve fosf..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Karaman ve Konya yöresinde üretilmektedir. Koçbaşı Nohut, nohut yemekleri dışında ezme ve humus gibi mezeler için de oldukça uygundur. Yüksek lif, potasyum, C vitamini ve B-6 vitamini içeriği kalp sağlığını destekler. Kandaki toplam kolesterol miktarını düşürmeye yardımcıdır, önemli miktarlarda lif ..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Maş fasulyesi; bezelye ve mercimek gibi aynı bitki ailesinde bulunan küçük, yeşil baklagillerden biridir. Protein, lif, antioksidanlar ve fito-besin maddelerinin yüksek bir kaynağıdır. Maş fasulyesi, manganez, potasyum, magnezyum, folat, bakır, çinko ve çeşitli B vitaminleri de dahil olmak üzere yü..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Mısır, Türkiye’de tahıllar içinde buğday ve arpadan sonra en geniş ekim alanına sahip olan bitkidir. Popcorn Mısır, ülkemizde , Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Türkiye´nin üretimi, tüketimini karşılayamadığından dolayı her yıl Arjantin ve Güney Afrika’dan yüzbin ton civarında mısır ithal ed..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Kuru fasulyenin çeşitlerinden biri olan Şeker Fasulye, daha toplu yapılı, yoğun lezzetli, kabuk atmayan ve daha çabuk pişen bir fasulye çeşididir. Yüksek oranda protein içerir, kalp-damar sağlığı için oldukça faydalıdır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini destekleyicidir. One of the varieties of d..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)