Menu
Your Cart

PİRİNÇ

Marka: Damla
Basmati kelimesi, Sanskritçe “kokulu, parfümlü” anlamına gelmektedir. Anavatanında özel şartlarda yetiştirilen bu pirinç türü, farklı lezzetler denemek isteyen herkes için vazgeçilmez bir pirinç çeşididir. B1 vitamini, B6 vitamini, E vitamini, K vitamini, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko bakım..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Dolmalık pirinç yani diğer adıyla kırık pirinç, normal pirincin üretimi sırasında meydana gelen kırık tanelerin elekten geçmesiyle oluşur. Nişasta oranının düşük olmasından dolayı, dolma ve çorbalarda kullanımı uygun ve ekonomiktir.. Kalsiyum, B1 vitamini Niasin, fosfor, potasyum ve posa içerir. Ene..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Tanelerinin iri ve lezzetli olması nedeniyle ülkemizde en çok üretilen ve tüketilen pirinç türü baldo pirinçtir. Damla Gönen Baldo Pirinç Balıkesir yöresinde yetişir ve birinci sınıf baldo pirinç kategorisine girer. Sodyum, potasyum karbondohidrat, protein, yağ, kalsiyum, demir, A vitamini, B1 vitam..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Milattan önce 400’lü yıllarda Asya kıtasında yetiştirilmeye başlanan Jasmine pirinç, kendine has bir kokuya ve farklı bir aromaya sahiptir. Şubat ayı sonu gibi hasat edilen Jasmine Pirinç, farklı bir kıvama ve dokuya sahiptir. Protein, karbonhidrat, lif, niasin, tiamin, demir ve seleny içerir. Cildi..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Osmancık Pirinç, ülkemizde Trakya ve Karadeniz bölgesinde yetişir. Pilav dışında zeytinyağlı dolma ve sütlaç gibi yiyeceklerin hazırlanmasında da tercih edilir. Pirinç niasin, B vitamini, D vitamini, kalsiyum, demir, lif, tiamin ve riboflavin gibi vitamin ve mineraller içermektedir. Bu vitamin ve mi..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Marka: Damla
Ülkemizde Trakya bölgesinde yetişen Trakya Baldo Pirinç, pilav için en çok tercih edilen pirinç türlerindendir. Trakya Baldo, Gönen Baldo’ya göre daha ufak taneli ve daha ekonomiktir. A, B1, B2, B3, C, D vitaminlerini içinde barındırır. Ayrıca kalsiyum, demir, fosfor, potasyum mineralleri de bulunma..
0,00TL
Vergiler Hariç:0,00TL
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)